Відбудова місцевих шкіл задля стійкості

Ремонт 12 шкіл спільно з "U-LEAD з Європою"

Illustration
Illustration
Illustration

про проєкт

Діти - це наше майбутнє!
Фонд "Сміливі" в рамках Програми "U-LEAD з Європою" відновлює 12 шкіл, що постраждали від війни.
Ремонтують та відбудовують школи професійні архітектори, будівельні бригади, а також наші волонтери з професійним досвідом та без нього з підказками будівельників. Також ми залучаємо також місцеве населення, представників громад.
Відбудова проводиться за принципом Build Back Better.
Проєкт "Відбудова місцевих шкіл для стійкості" є частиною Шкільної Ініціативи U-LEAD та спрямована на надання конкретної підтримки 12 відібраним громадам, які постраждали від війни.
Проєкт реалізує Благодійна організація "Благодійний фонд "Сміливі" в рамках Програми "U-LEAD з Європою" та за фінансової підтримки Служби зовнішньополітичних інструментів (FPI) Європейської комісії.
Проєкт реалізється у трьох регіонах України – Чернігівській, Київській та Харківській областях – шляхом фінансування їхніх індивідуальних підходів із відновлення доступу до освіти. Проєкт надає можливість оцінити збитки та інвестувати в ремонт шкільних будівель або, якщо останні структурно небезпечні чи зруйновані, надає доступ до онлайн-навчання через створення цифрових навчальних центрів.
Уже в новому 2023 році школярі підуть навчатися у свої рідні школи! Оновлені, красиві, барвисті школи! Працюємо разом заради якнайшвидшого відновлення України!


Illustration

Віталій Селик

Директор фонду Сміливі

"Ми маємо зробити школи кращими, ніж вони були до війни. Нашою волонтерською спільнотою "Сміливі відновлювати" ми зробимо все можливе, аби не тільки усунути пошкодження, але і модернізувати освітній простір і зробити його комфортнішим для учнів"

Illustration

Пітер Вагнер

Директор FPI Європейської Комісії

"Цим проєктом ми поєднуємо децентралізацію з великою потребою у відновленні освіти в найбільш постраждалих регіонах. Завдяки існуючій структурі U-LEAD ми можемо швидко надати підтримку широкому колу партнерів по всій країні. І ми вважаємо, що відбудова має починатися зі шкіл, тому що діти – це наше майбутнє"

ВІЗІЯ

Автор візії: Дмитро Чулков

КРИТЕРІЇ ВІДБОРУ ШКІЛ

  Навчання з 1 вересня 2023, якщо буде безпечно
  У школі є укриття, погоджене ДСНС
  Є пошкодження внаслідок бойових дій або окупації
  Школу не планують закривати в найближчі 3 роки
  Освітній простір можна відновити до 1 вересня 2023
  Школа планується, як опорна
  Мотивація колективу та громади

ШКОЛИ до відбудови

Illustration

Дорогинський ліцей

Illustration

Печенізький ліцей ім. Г. Семирадського

Illustration

Новобиківський ліцей

Illustration

Балаклійський ліцей №5

Illustration

Маковищанська гімназія

Основні етапи проєкту

1

Оцінка пошкоджень та об’єму робіт

2

Проєктування та дизайн

3

Тендери та закупівля робіт і матеріалів

4

Основні роботи та опорядження

5

Додаткові закупівлі та роботи

6

Передача школам робіт та устаткування


Тривалість проєкту - березень-грудень 2023

Обрані школи

Київська область:- Кухарівська школа Іванківської громади- Маковищанська гімназія Макарівської громади
Чернігівська область:- Лихачівський ліцей Мринської громади- Новобиківський ліцей Новобасанської громади- Дорогинський ліцей Ічнянської громади- Шаповалівський ліцей Борзнянської громади
Харківська область:- Русько-Лозівський ліцей Дергачівської громади- Балаклійський ліцей №5 Балаклійської громади- Печенізький ліцей ім. Г. Семирадського Печенізької громади- Роганський академічний ліцей Роганської громади- Капитолівський ліцей Оскільської громади- Ізюмський ліцей №11

Що ми ремонтуємо

4

дахи

200

дверей

600

вікон

30

приміщень (класів, актових залів, коридорів тощо)

600

точок електрики

12

туалетів

МИТІ шкільної відбудови

Illustration
Illustration
Illustration
Illustration
Illustration
Illustration

ЩО ЗРОБЛЕНО НА БЕРЕЗЕНЬ 2023 РОКУ

У березні 2023 року були проведені перші консультаційні зустрічі, підготовлена офіційна документація.
Проведені консультації з відбору шкіл, зібрано перелік шкіл, які потенційно можна відновити в рамках програми, здійснені перші виїзди на потенційні об'єкти.
Погоджено загальний план дій, зібрано команду.

ЩО ЗРОБЛЕНО НА КВІТЕНЬ 2023 РОКУ

У квітні 2023 року були здійснені виїзди на потенційні об'єкти для відбудови.
Здійснено виїзди на локації, оцінено локації на предмет відповідності критеріям, відібрано 12 навчальних закладів.
Складено списки пошкоджень та потреб шкіл, проведена оцінка робіт, погоджено план відбудови.

ЩО ЗРОБЛЕНО НА ТРАВЕНЬ 2023 РОКУ

Станом на травень 2023 року були спроєктовані плани ремонтів кожної відібраної школи.
Підготовлена документація для оголошення тендерів з відбудови, оголошено тендери.
Проведені додаткові консультаційні роботи.

ЩО ЗРОБЛЕНО НА червень 2023 РОКУ

Станом на червень 2023 року укладено 12 меморандумів з відібраними навчальними закладами.Проведено тендери з відбудовчих робіт.Проведено закупівлю матеріалів, укладено договори з підрядниками на відбудовчі роботи.Розпочато ремонт робіт у школах.Залучено волонтерів та представників місцевих громад до відбудовчих робіт.Проведено зустрічі щодо підготовки дизайну шкільної навігації. Розпочато відповідні роботи.

ЩО ЗРОБЛЕНО НА ЛИПЕНЬ 2023 РОКУ

Кухарівська школа Іванківської громади:- проведені нові електромережі, встановлено гіпсокартоновіперегородки для туалету і кав'ярні- завершені штукатурні роботи- почали влаштування вхідної групи
Маковищанська гімназія Макарівської громади:- завершені демонтажні та штукатурі роботи- завершуємо роботи з прокладення електромереж
Лихачівський ліцей Мринської громади:- відновлюємо фасад об’єкту за українською традиційною технологією хати-мазанки у школі, збудованій 1927 року- роботи з першого шару готові на 80%. Шарів буде ще 2, включно з побілкою будівлі- залучено більше 15 волонтерів і місцевих жителів- заплановано кілька волонтерських заїздів на серпень- це рішення екологічне, теплозберігаюче та таким, що сприяє відродженню українських традицій- об’єкт буде розмальований традиційним Петриківським розписом- розпочалися роботи з перебудови даху
Новобиківський ліцей Новобасанської громади:- виконано штукатурні роботи
Дорогинський ліцей Ічнянської громади:- закінчили демонтажні роботи- покращили спортивний зал та вхідну групу- приступили до штукатурних робіт
Шаповалівський ліцей Борзнянської громади- плануються роботи електрика- замінюємо пластикові вікна- запланували ремонт актової зали, вхідної групи, вхідного холу та туалету
Русько-Лозівський ліцей Дергачівської громади- встановлюємо вікна
Ізюмський ліцей №11- ремонтуємо підвал і DLC центр з SavED і два туалети у бомбосховищі

ПОЗАРЕМОНТНІ АКТИВНОСТІ

В ракмах проєкту ми організовуємо активності, не пов'язані безпосередньо з ремонтами шкіл, але які стосуються самих шкіл.
Дизайн шкільної навігаціїТак, у співпраці з КАМА ми реалізовуємо проєкт з підготовки дизайну навігації шкіл. До першого вересня заплановані роботи з розробки дизайну, друку та розклейки навігації у школах.
Документальний фільм про Кухарівську школу та Новобикіський ліцейПро ремонт шкіл знімають документальний фільм. forStory GmbH & Impactfilm gGmbH та ДИВАКИ продакшн знімають ремонтні роботи будівельників та волонтерів, беруть інтерв'ю в школярів, вчителів, батьків учнів, фіксують пошкодження.
Документальний фільм про Лихачівський ліцейПро ремонт Лихачівського ліцею зняли документальний фільм. Знімають ремонтні роботи будівельників та волонтерів. Унікальність ремонту полягає в тому, що вона відбудовується за традиційною українською технологією хати-мазанки.
Збір книжокМи оголосили збір книжок для шкільних бібліотек. В деяких школах також знаходяться сільські бібліотеки. За кілька перших днів збору нам передали кілька сотень книг.
МуралиЗапланована підготовка і нанесення муралів на стіни шкіл. Для реалізації цього напрямку ми запросили художників різних стилів.
Соціальні мережіМи постійно і активно висвітлюємо процеси відбудови шкіл у соціальних мережах Сміливих та "U-Lead з Європою". Фотографії, відео, історії, волонтерські табори - усе це показується практично в режимі реального часу.
Усе - на радість школярам!!

Illustration

Долучись

Приймай безпосередню участь та допомогай нам відновлювати Україну. Ставай Сміливим.

Підтримай

Є бажання, та немає часу? Задонать на допомогу волонтерству. Підтримай Сміливих.

Отримай допомогу

Знаєш де потрібна допомога із завалами та ремонту після бойових дій? Сміливі допоможуть.

Made with