розчищення завалів


Де і для кого Сміливі розбирають завали

Наші волонтери розбирають завали будівель, пошкоджених від російської окупації, бойових дій. Тому розчищення завалів - один з ключових елементів наших толок. Ці заходи ми називаємо “толока” і вони відбуваються в рамках проєкту БФ Сміливі - “Сміливі відновлювати”. І уже після робіт з розчищення завалів будівля, або звільнена площа, готові до відбудови.
Сміливі розбирають завали у Київській області. Станом на травень 2023 року ми це робили у 13 населених пунктах: Буча, Ірпінь, Горенка, Гостомель, Бородянка, Мощун, Мостище, Синяк, Озера, Пуща-Водиця, Михайлівка-Рубежівка, Ворзель, Забуччя.В перспективі ми плануємо розширити географію проведення толок у всі деокуповані регіони України.
Толоки відбуваються щотижня на вихідних, а також, іноді, в будні.

Illustration

Як це організовано

В деяких будівлях повністю все зруйновано, в деяких - є менші пошкодження. В залежності від рівня руйнувань, наші волонтери під час розчищення завалів на толоках проводять наступні роботи:

  збирають і виносять завали.
  Зокрема, розбивають цеглу на дрібніші частини, вантажать її, а також безліч іншого будівельного сміття у відра, виносять за територію об’єкту, вивантажують у вантажівки, окремо збирають металеві залишки (від згорілого пилососа до металевих блях з дахів), розгрібають дрібнозернисті завали лопатами, працюють з молотами, перфораторами тощо.
  звалюють і розбивають стіни.
  Для цього використовують переважно стропи або канати, перфоратори, молоти, людську фізичну силу, і будівельну логіку)
  вивозять сміття.
  Для цього ми використовуємо вантажівки. За день толоки в середньому з однієї локації вивозиться 2 вантажівки.
  прибирають територію.

І все це сильними руками українців, які прагнуть якнайшвидше відбудувати рідну землю 🧡

Що зробили на травень 2023 року

50

тижнів толок

13

населених пунктів

7000

тонн сміття зібрано

300+

приміщень

160+

приватних будинки

130+

квартир

2

школи

3

укриття

Подальші плани

Надалі ми плануємо продовжувати роботи з розчищення завалів у Київській області. Також плдануємо відкрити осередки у інших деокупованих регіонах, насамперед у Харківській та Чернігівських областях, де уже триває відкриття осередків. Згодом осередки плануємо відкрити у Сумській, Миколаївській, Херсонській, Запорізькій, Донецькій, Луганській областях та Криму.

Як стати волонтером на розборах завалів

Для того, щоб потрапити на толоку, долучайтеся до спільноти в Телеграмі.
В цій спільноті публікуватимуться анонси вихідних толок. Анонси вихідних волонтерств відбуваються у четвер, після чого публікується опитування, через яке можна зареєструватися на конкретний день волонтерства.

Анонси будніх волонтерств відбувається за день-два до дня волонтерства. Реєстрація так само - через опитування в телеграмі. Після реєстрації координатор надсилає вам деталі волонтерства в приватні повідомлення.

Все насправді простіше, ніж тут написано)

Долучись

Приймай безпосередню участь та допомогай нам відновлювати Україну. Ставай Сміливим.

Підтримай

Є бажання, та немає часу? Задонать на допомогу волонтерству. Підтримай Сміливих.

Отримай допомогу

Знаєш де потрібна допомога із завалами та ремонту після бойових дій? Сміливі допоможуть.

Made with